چاپخانه آروین - مرکز چاپ دیجیتال روی CD, DVD, Mini CD, Name Card - چاپ روی سی دی - چاپ روی دی وی دی - چاپ CD - چاپ DVD
 
انتقاد، پیشنهاد و نظرات ارزشمند خود را با چاپخانه آروین درمیان بگذاریدتماس با ما مطالب و موارد مورد نظر خود در سایت چاپخانه آروین را جستجو کنیدجستجو سند چاپی خود را به صورت آنلاین بارگذاری کنیدسفارش آنلاین آموزش ها، راهنمایی ها و مطالب مربوط به چاپ سی دی و لوح فشردهیادداشت ها با برخی از نمونه کارها و مشتریان چاپخانه آروین آشنا شویدنگارخانه با خط مشی و نگرش چاپخانه آروین آشنا شویددرباره ما صفحه اصلی چاپخانه آروینصفحه اصلی
 
 
آگهی

خبرنامه
برای اطلاع از قیمت و تعرفه چاپ سی دی و چاپ دی وی دی به صورت روزانه در خبرنامه چاپخانه آروین عضو شوید.
به ما بپیوندید
به دوستان چاپخانه آروین در Google plus بپیوندید
به دوستان چاپخانه آروین در FaceBook بپیوندید
View Arvin Chap's profile on LinkedIn
برچسب ها
 
یادداشت ها / صنعت چاپ چاپ مطالب این صفحه
 
چاپ برجسته (لترپرس)

چاپ برجسته از قدیمی ترین روش های چاپی است که در اوسط قرن پانزدهم توسط گوتنبرگ اخترا گردید.

 چاپ برجسته از قدیمی ترین روش های چاپی است که در اوسط قرن پانزدهم توسط گوتنبرگ اخترا گردید. چون نخستین بار از این روش برای تکثیر متن و کتاب استفاده شده، در زبان آلمانی به آن « روش چاپ کتاب نیز گفته می شود. در چاپ برجسته ، چاپ از حروف برجسته ی سربی که کنار یکدیگر چیده می شوند برای تهیه فرم چاپی استفاده می گردد. همین سطح برجسته است که باعث انتقال اطلاعات از فرم به روی کاغذ می گردد.

 
لترپرس - چاپ لتر پرس
به خاطر استفاده از حروف و فشار د ادن به روی سطح مورد نظر برای چاپ به این روش چاپی لترپرس نیز گفته می شود. پس معلوم شد ، که فرم چاپ برجسته از حروف های مختلف سربی تشکیل شده که به علت برجستگی سطح حروف،انتقال مرکب از روی آن میسر می گردد. روشن است که بخشی از فرم که حامل اطلاعات نیست با سطح چاپی تماس پیدا نمی کند.
گرچه با دگرگونی های سریعی که سال های اخیر در امر چاپ رخ داده است، روش چاپ برجسته کم کم منسوخ خواهد شد، ولی از این روش چاپی هم چنان در بعضی از چاپخانه ها، در مواردی خاص استفاده می گردد. در این نوع چاپ، چیدن حروف کنار یکدیگر کاری بسیار زمان بر است و نیاز به تجربه ی زیاد دارد. به منظور سهولت کار وانتخاب حروف با اندازه و شکل مورد نظرف در چاپخانه ، میزهای مخصوصی برای طبقه بندی حروف و دسترسی راحت به آن ها ساخته اند. به کسی که کار چیدن حروف را انجام می دهد حروف چین می گویند، باید گفت این روش جایی همان روش گوتنبرگ است که با گذشت قرن ها از آن، هنوز تغییر چندانی نکرده است .
 
لترپرس - چاپ لتر پرس
 
شکل زیر نمونه میز کاری را که در چاپخانه های چاپ برجسته مورد استفاده قرار میگیرد نشان میدهد.
لترپرس - چاپ لتر پرس
چاپ برجسته با استفاده از حروف سربی که قرن ها به عنوان مهم ترین و تنها روش چاپ مورد استفاده قرار می گرفت امروزه به علت هزینه ی بالای تولید فرم چاپی دیگر رونق پیشین خود را از دست داده و جای خود را به روش های جدید چاپ برجسته ، فلکسو گرافی با فرم های لاستیکی داده است.
 
لترپرس - چاپ لتر پرس
لترپرس - چاپ لتر پرس
لترپرس - چاپ لتر پرس
 
در اوایل قرن نوزدهم میلادی (۱۲-۱۸۱۱) مخترعی به نام فردریک کونیگ توانست دستگاه چاپ را مکانیزه کند و او بود که اولین دستگاه چاپ اتوماتیک سیلندری را ساخت .
در سال بعد قسمت های مختلف این دستگاه ، از جمله مکانیزم محرکه روش گردش سیلندر و سیستم اپراتوری آن به تدریج اصلاح گردیده و دستگاه بهینه سازی شد.
اولین دستگاه چاپ اتوماتیک را شخصی به نام گوردون در سال ۱۸۵۰ اختراع کرد. این مخترعی آلمانی، دستگاه چاپ لیبرتی را در آمریکا تولید کرد. سپس دستگاه چاپ گالی توسط شخصی به همین نام در سال ۱۸۷۰ اختراع شد. در همه ی این دستگاه ها به تدریج مکانیزم دستگاه چاپ به روش های مختلف بهینه سازی شد، ولی مهم ترین اختراع که ابداعی نوین بود درسال ۱۹۱۳ توسط شخصی به نام گیلک که خود ناشر کتاب بود صورت گرفت. اختراع گلیک سیستم جدیدی بود که تغذیه ی کاغذ به دستگاه چاپ را به طور خود کار انجام می داد. به این ترتیب که کاغذ توسط گیره هایی که روی بازویی به شکل ملخ هواپیما تعبیه شده بود ، همراه با گردش ملخ، به محل مناسب برای چاپ انتقال می یافت. این دستگاه چاپ به نام ماشین نیگل هایدلبرگ معروف به ملخی بود که از سال های ۱۹۲۰ به بعد شهرت بسیاری پیدا کرد.
 
لترپرس - چاپ لتر پرس
اولین دستگاه چاپ برجسته ی سیلندری هایدلبرگ در سال ۱۹۳۶ میلادی با سرعت چاپ ۳۶۰۰ برگ در ساعت تولید و به بازار عرضه شد.
لترپرس - چاپ لتر پرس
به منظور ارتباط بهتر از وضعیت قرارگیری فرم، سیلندر چاپ و سیستم انتقال مرکب این ماشین سیستم مذکور به صورت جداگانه نشان داده شده است.
 
لترپرس - چاپ لتر پرس
 
دستگاه های چاپ برجسته از فرم هایی استفاده می کردند که توسط چیدن حروف برجسته در کنار یکدیگر بوجود می آمدند. در حدود سال ۱۸۲۲ میلادی شخصی انگلیسی به نام ویلیام جرج دستگاهی ساخت که به وسیله ی آن حروف به صورت خودکار در کنار یکدیگر قرار می گرفتند. به این ترتیب اولین ماشین حروف چینی به صورت خودکار یا اتوماتیک بوجود آمد.
 
لترپرس - چاپ لتر پرس
انتقال مرکب :
در چاپ برجسته انتقال اطلاعات (مرکب ) به روی سطح چاپی توسط سطح برجسته ی روی فرم انجام می گیرد.
سطحی که چاپ توسط آن صورت می گیرد نسبت به سطح غیرچاپی برجسته تر است. ولی سطح چاپی (کاغذ) به دور سیلندر قرار دارد. لایه ای از مرکب با ضخامت ثابت به روی فرم انتقال داده می شود، سپس با تماس وفشار فرم به روی کاغذ با سطح چاپی ، بخشی از این مرکب به روی آن انتقال داده می شود و چاپ صورت می گیرد.
 
لترپرس - چاپ لتر پرس
 

منبع :  تجسم نگاه
تهيه کننده :  آروین لوح پرداز
تاريخ درج : ۱۳۹۱/۳/۷
تاريخ انتشار : ۱۳۹۱/۳/۷
تاريخ انقضا : ندارد
تعداد کل نظرات : 0
 درج نظر
چاپ برجسته (لترپرس)
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل :   
متن نظر :  
    

  تعداد نظرات :   0 

یادداشت های مرتبط
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
چاپ مي‌‌ماند! شك نكنيد! 25 دليل وجود دارد
اضافه شده توسط:آروین لوح پرداز تاريخ درج: ۱۳۹۰/۱۰/۱۳ منبع: مشاهده
چاپ در لغت نامه دهخدا
اضافه شده توسط:آروین لوح پرداز تاريخ درج: ۱۳۹۰/۱۰/۱۳ منبع: لغت نامه دهخدا مشاهده
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
 
خدمات چاپخانه
تعداد بازديد ها
تلفن سفارشات
برای سفارش چاپ و تکثیر با ما تماس بگیرید
پرداخت آنلاین
درگاه پرداخت آنلاین چاپخانه آروین
تبليغات

 
   
 
آدرس چاپخانه : تهران، خیابان سهروردی شمالی، روبروی پمپ بنزین، کوچه تقوی، پلاک 51، واحد 1
تلفن سفارشات : 88421768 - 88461390
 

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

نقشه سایت
پیشنهاد و انتقاد
درباره چاپخانه آروین
قانون جرائم رایانه ای
          سازگار با کاوشگر اینترنت اکسپلورر ping fast my blog, website, or RSS feed for Free
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت برای چاپخانه آروین محفوظ است.